07.06 – Międzynarodowy Dzień Seksu!

Jeszcze kilkanaście lat temu, seks był tematem tabu. Stroniliśmy od rozmów na temat tego, co dzieje się w naszej sypialni. Dziś jesteśmy bardziej otwarci. Co jest po części zasługą filmu “Sztuka kochania”. Chociaż ekranizacja książki “50 twarzy Greya” również dołożyła do tego swoje trzy grosze. Czy jesteśmy na tyle odważni, by świętować Międzynarodowy Dzień Seksu?

Międzynarodowy Dzień Seksu

Śmiało można napisać, że dzisiejsze święto jest naprawdę szczególne. Gdyby nie seks, nie byłoby nas. Według najnowszych danych statystycznych, każdego dnia ponad 240 milionów osób odbywa stosunek płciowy! Wówczas gdy w tym samym czasie rodzi się zaledwie ok. 350 tys. dzieci. Niezły paradoks, prawda? Chyba nie będzie dla Was zaskoczeniem gdy napiszę, że jednym z głównych celów Międzynarodowego Dnia Seksu jest negacja antykoncepcji.

Międzynarodowy Dzień Seksu – krótka historia

Międzynarodowy Dzień Seksu – święto obchodzone corocznie od 15 lat. Powstało z inicjatywy Rady Tradycji Unii Europejskiej.

Międzynarodowy Dzień Seksu – obchody

W teorii ma zachęcać do uprawiania seksu bez zabezpieczenia. Natomiast  praktyka wygląda nieco inaczej. Międzynarodowy Dzień Seksu jest jednym z najhuczniej obchodzonych świąt w ciągu roku! Tego dnia, media skupiają się propagowaniu zalet płynących z uprawiania regularnych stosunków płciowych.

10 powodów, dla których warto uprawiać seks!

Seks:

 • wzmacnia odporność
 • poprawia nastrój
 • pomaga schudnąć
 • uśmierza ból
 • opóźnia procesy starzenia się organizmu
 • usprawnia pracę mózgu
 • zmniejsza napięcie
 • łączy ludzi
 • ułatwia zasypianie
 • zmniejsza ryzyko zawału

Seksualność Polaków

42% Polaków wyraża zadowolenie z jakości swojego życia seksualnego. Najbardziej usatysfakcjonowane są osoby pomiędzy 30 a 49 rokiem życia. Co wskazuje na to, że poziom największej satysfakcji seksualnej przypada na wiek średni. Raport “Seksualność Polaków 2017” pozwolił również zauważyć, iż spada wiek inicjacji seksualnej. Ta zależność dotyczy przede wszystkim kobiet. Coraz więcej osiemnastolatek decyduje się na rozpoczęcie współżycia.

Raport “Seksualność Polaków 2017”

Raport “Seksualność Polaków 2017” powstał w oparciu o wyniki badań przeprowadzonych z inicjatywy prof. Zbigniewa Izdebskiego oraz Polpharmy. Stanowi część składową projektu Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego. Eksperyment trwał ponad rok. Rozpoczął się w grudniu 2016 roku, a zakończył się w styczniu 2017. Wzięło w nim udział ponad 2,5 tys. Polaków!

Raport “Seksualność Polaków 2017” – wyniki

Z raportu wynika, że mężczyźni są bardziej zadowoleni z życia seksualnego(55%) niż kobiety (49%). Płeć to nie jedyna zmienna. Wiek odgrywa równie znaczącą rolę.

 • 18-29 lat – satysfakcja na poziomie 53%
 • 30-49 lat – satysfakcja na poziomie 70%
 • 50 plus – satysfakcja na poziomie 36%

Średni czas stosunku seksualnego wynosi 15 minut.

Najpopularniejszą metodą antykoncepcji w Polsce jest prezerwatywa (74% ankietowanych). Na drugim miejscu uplasowały się tabletki (32% ankietowanych). Nie brakuje również fanów naturalnych metod (32%) – kalendarzyk, metoda termiczna, metoda Rötzera, metoda Billingsów, stosunek przerywany.

Teraz dobra wiadomość dla Panów – odnotowano spadek zachorowalności na impotencję! Zaburzenia erekcji również stały się mniej powszechne.

Zaledwie 3% ankietowanych zdecydowałoby się na seks na pierwszej randce.

Przykre jest to, że aż 24% ankietowanych przyznaje się do przemocy seksualnej – współżycia pomimo braku ochoty.

Polacy są  stali w uczuciach, stronią od przelotnych znajomości i romansów. Zaledwie 3% ankietowanych uprawiało seks nie będąc w związku!

Choć problem impotencji dotyczy coraz mniejszej liczby mieszkańców naszego kraju, nie zawsze mamy ochotę na seks. Kobiety tłumaczą się bólem głowy, a mężczyźni nadmiarem stresu. Żyjemy szybciej, pracujemy więcej.

Śmiało można napisać, że w kwestii seksu jesteśmy tradycjonalistami. 70% ankietowanych hołduje idei małżeństwa. Za życiem w wolnym związku odpowiedziało się zaledwie 11% osób biorących udział w badaniu!

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*