Jak alkohol wpływa na potencję?

Z alkoholem jest podobnie, jak z papierosami. Pomimo tego, że zdajemy sobie sprawę z jego szkodliwości i tak go pijemy. Robimy to przy każdej możliwej okazji. Imieniny, urodziny, weekend – każdy powód do świętowania jest dobry. I nie są to puste frazy. Statystyki są zatrważające. Ponad trzy miliony Polaków przyznaje się do nadużywania alkoholu! Ponad 700 tys. mieszkańców naszego kraju leczy się w poradniach odwykowych! Nie przemawiają do nas takie argumenty jak:

  • marskość wątroby
  • przewlekłe zapalenie trzustki
  • niedokrwistość

Być może te zamieszczone w poniższym wpisie, przekonają Cię porzucenia tego jakże zgubnego nawyku.

Wpływ alkoholu na męską potencję 

Większość osób uważa alkohol za pewnego rodzaju afrodyzjak, co jest oczywiście bardzo błędnym myśleniem. Owszem, alkohol rozluźnia atmosferę ale przy okazji rozrzedza krew. A bez jej odpowiedniej podaży, osiągnięcie wzwodu jest niemożliwe! A oprócz tego źle wpływa na naszą psychikę. Sprawia, że silniej odczuwamy lęk, który jak wiadomo nie sprzyja życiu seksualnemu!

Jak widać, alkohol nie jest sojusznikiem męskiej potencji. Szacuje się, że ponad połowa uzależnionych od procentów miewa poważne problemy w życiu seksualnym. U jednych przyjmują one postać impotencji, u drugich objawiają się obniżonym libido czy brakiem wytrysku. Warto również wspomnieć o zabójczym wpływie alkoholu na układ hormonalny.  Nadużywanie trunków może skutkować spadkiem poziomu testosteronu.

Alkohol a potencja – badania naukowe

Z najnowszych badań naukowych wynika, że mężczyźni będący pod wpływem alkoholu potrzebują o wiele więcej czasu na to, by osiągnąć erekcję, niż ich trzeźwi koledzy. Procenty rozregulowują działanie układu krwionośnego oraz nerwowego, zmniejszają ciśnienie oraz wrażliwość na bodźce sprawiając tym samym, że odbycie stosunku seksualnego staje się wysoce problematyczne.

Alkohol a potencja – znaczenie chorób

Tak jak już zdążyłem wspomnieć, nadmierne spożycie alkoholu może doprowadzić do powstania wielu poważnych chorób –  w tym marskości wątroby, która bardzo często idzie w parze z impotencją. Dzieję się tak dlatego, że wątroba odgrywa znaczącą rolę w metabolizmie hormonów płciowych – w tym testosteronu – strażnika męskiej potencji.

Seks po alkoholu 

Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, w jaki sposób może zakończyć się impreza suto zakrapiana alkoholem.

  • przygodny seks

To zjawisko, które można zaobserwować w każdym wieku. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Choć przyjemne, niesie ze sobą wiele konsekwencji.

  • niechciana ciąża
  • infekcje intymne
  • poczucie wstydu lub kompromitacji
  • choroby przenoszone drogą płciową

Bezpieczna dawka alkoholu

Romantyczna kolacja bez czerwonego wina? Słabo, prawda? Negatywny wpływ alkoholu jest uzależniony tak naprawdę od jego dawki. Dla większości z nas, stężenie nie przekraczające 0,5‰ można uznać za bezpieczne. Lampka nikomu jeszcze nie zaszkodziła – poprawi nastrój oraz pomoże przełamać wstyd oraz nieśmiałość.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*