Jak naturalnie powiększyć penisa?

Czy rozmiar ma znaczenie? Na to pytanie istnieje tylko jedna odpowiedź: tak. Oczywiście lekarze próbują nas pocieszać. Zapewniają, że w kontaktach seksualnych liczy się uczucie i zaangażowanie, a nie wielkość przyrodzenia. Szkoda tylko, że najbardziej zainteresowane, czyli kobiety – uważają inaczej! I nie są to informacje wyssane z palca! Są to informacje poparte badaniami naukowymi!!

Mam zamieścić więcej takich przykładów? Myślę, że ich ilość spokojnie wystarczyłaby na wytapetowanie pokoju przeciętnego nastolatka… Dlaczego nastolatka? Bo właśnie w wieku dorastania po raz pierwszy zastanawiamy się nad tym, czy nasz penis posiada odpowiednią długość. Pogardliwe spojrzenia kolegów na lekcjach wf-u, chichotanie koleżanek…. To wszystko może doprowadzić do obsesji. Obsesji związanej z wielkością naszego przyrodzenia, która w przyszłości może doprowadzić do chęci poprawy tego na czym poległa Matura Natura…

Od czego zależy rozmiar penisa?

Patrząc na powyższą mapkę śmiało można stwierdzić, że rozmiar penisa zależy od narodowości – a skoro zależy od narodowości to zależy również od genów! Mimo ich ogromnej roli na rozmiar członka wpływają również inne czynniki: częstotliwość inicjacji seksualnej, stres, a nawet dieta!

Anatomia wzwodu

Penis każdego mężczyzny zbudowany jest z ciał jamistych oraz struktury gąbczastej. W wyniku silnego bodźca – podniecenia, wypełniają się one krwią. Skutkiem tego jest wyraźne powiększenie i pogrubienie członka.

Czy masz powód do zmartwień?

Zanim zdecydujesz się na podjęcie akcji pod kryptonimem “powiększanie penisa”, zastanów się czy rzeczywiście masz się czym martwić. Przeciętny polski penis w stanie spoczynku mierzy od 6 do 9 cm, a podczas wzwodu od 11 do 16 cm. Odstępstwem od tej normy jest mikropenis (członek mierzący od 2 do 4 cm). Na szczęście jest to stosunkowo rzadki problem.

Powiększanie penisa – metody

Pora przejść do sedna sprawy, czyli metod powiększania penisa. Można to zrobić na dwa sposoby – naturalnie i chirurgicznie. Co prawda, opcja nr 1 nie daje tak spektakularnych efektów jak operacja, ale w przeciwieństwie do niej rzadko kiedy powoduje skutki uboczne! Podejmując decyzję o przeprowadzeniu zabiegu, musimy liczyć się z ewentualnymi konsekwencjami zdrowotnymi – np. trwałym uszkodzeniem prącia.  Kolejnym plusem jest cena oraz dostępność. Wizyta w gabinecie medycyny estetycznej będzie nas kosztować ok. 12 tys.  złotych!!! Z kolei zastosowanie jednej z wielu naturalnych metod – max 200 zł!

Jak naturalnie powiększyć penisa?

Jak już wiecie z poprzedniej części wpisu, wielkość oraz prawidłowe funkcjonowanie penisa  zależy od poziomu wypełnienia struktury gąbczastej oraz ciał jamistych krwią – a zatem najprościej, mówiąc od prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego! Zadaniem naturalnych metod powiększania penisa jest usprawnienie jego pracy.

Najprostszym sposobem na usprawnienie przepływu krwi w naszym penisie jest zmiana stylu życia!

 • Regularna aktywność fizyczna – problemy z krążeniem mogą wynikać z bezruchu. Stąd prosty wniosek – aby je poprawić, musimy zacząć uprawiać sport! Jazda na rowerze, bieganie jogging. Jeżeli w tym wszystkich brakuje Ci systematyczności, postaraj się uwzględnić dawkę ruchu w Twoim grafiku dnia. Zamiast windy – wybierz schody. Zamiast auta – spacer.
 • Dieta – poprawie krążenia może służyć również odpowiednio dobrana dieta. W naszym menu powinniśmy uwzględnić takie produkty jak: pełnoziarnisty chleb, płatki owsiane, kasze, warzywa i owoce, chude mięso, nabiał. Ważne jest również regularne kontrolowanie lipidogramu! Zbyt duża ilość cholesterolu sprawia, że w ściankach naczyń krwionośnych odkłada się tłuszcz!!!
 • Prawidłowa waga – większość mężczyzn zmaga się z tzw. otyłością brzuszną. Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy tej części ciała powoduje wizualne skrócenie członka. O takiej przypadłości mówimy wówczas, gdy obwód naszego pasa przekracza 102 cm!

Kolejną metodą są ćwiczenia. Wykonuje się je głównie w celu zwiększenia dopływu krwi do prącia w trakcie erekcji. Przed rozpoczęciem tego rodzaju aktywności, należy zaopatrzyć się w środek nawilżający, kartkę oraz długopis – które posłużą nam do kontrolowania efektywności treningów. Równie ważna jest rozgrzewka! W tym celu należy zafundować sobie, a właściwie naszemu penisowi ciepły kompres. Taki zabieg zwiększy przepływ krwi, co pomoże w osiągnięciu lepszych i bardziej trwałych rezultatów.

 • Ćwiczenie nr 1 -rozciąganie. To ćwiczenie sprawi, że Twój penis stanie się dłuższy. W trakcie jego wykonywania, członek powinien być w stanie erekcji. Chwyć jego główkę przy użyciu kciuka oraz trzech pierwszych palców. Rozpocznij rozciąganie – rób to delikatnie, bez nacisku! Zrób przerwę po upływie 15-30 sekund.
 • Ćwiczenie nr 2 – mięśnie Kegla. Ćwiczenie to nie ma bezpośredniego wpływu na rozmiar naszego przyrodzenia – pozwala kontrolować wytrysk. Polega na przemiennym zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni znajdujących się między moszną a odbytem. Zaczynamy od 30 powtórzeń dziennie. Ostatecznie chcemy dojść do 300!!! Jedno napięcie powinno trwać ok. 3-4 sekund.
 • Ćwiczenie nr 3 – jelq. Technika jelq została zapoczątkowana w starożytnych krajach arabskich. Niektórzy uważają, że jest łudząco podobna do masturbacji. Trudno się z tym nie zgodzić. Penisa smarujemy lubrykantem, obejmujemy dłonią przy jednoczesnym wykonywaniu powolnych ruchów – od nasady do żołędzia. Ćwiczenie powinno trwać 20-30 minut. Z kolei jeden ruch 2-3 sekundy.

Zachowaj ostrożność!

Ze szczególną ostrożnością należy podchodzić do metod promowanych w Internecie. Mam tu namyśli wszelkiego rodzaju urządzenia, maści, kremy oraz tabletki. O ile te drugie nie powinny zrobić nam krzywdy, tak te pierwsze – niekoniecznie. Oprócz tego, że charakteryzują się wątpliwą skutecznością działania, mogą doprowadzić do:

 • licznych uszkodzeń prącia
 • bolesnych erekcji
 • zaburzeń ukrwienia

Tabletki rzadko kiedy wywołują skutki uboczne. Oczywiście mam na myśli te pochodzące z legalnego źródła. Wystarczy przejrzeć opinie osób stosujących tego rodzaju suplementy. Większość z nich  jest pozytywna. Tabletki na powiększenie penisa z reguły posiadają bezpieczną ziołową recepturę. Zazwyczaj można tutaj znaleźć:

 • żeń-szeń
 • korzeń rośliny maca
 • ekstrakt z pieprzu czarnego
 • ekstrakt z szafranu
 • ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego

Dobór odpowiednich składników to jedno – kluczową rolę odgrywa ilość zastosowanych substancji. Stąd dość spora rozbieżność pomiędzy rezultatami gwarantowanymi przez producentów poszczególnych preparatów.

Zanim zdecydujesz się na zastosowanie którejkolwiek z metod …..

 • zmierz swojego penisa w stanie erekcji i zwiotczenia
 • ustal plan działania – zastanów się, jakie ćwiczenia i kiedy będziesz wykonywać
 • stwórz osobisty ranking tabletek na powiększanie penisa i wybierz te, które odpowiadają Twoim potrzebom
 • bez względu na to, którą z metod wybierzesz – pamiętaj o tym, że tylko systematyczne działania mają sens

10 Komentarze

 1. Walczyłem z kompleksem małego penisa przez ładnych kilka lat, co przełożyło się na późne rozpoczęcie aktywności seksualnej. Moi koledzy mieli swój pierwszy raz dawno za sobą, a ja nadal wstydziłem się pokazać to, co mam w spodniach. strach przełamałem dopiero wtedy, kiedy udało mi się powiększyć moje przyrodzenie o jakieś 5 cm. Stosowałem wszystkie wyżej wymienione metody, ale egzamin zdały tylko tabletki .

  • Znam ten ból i ten problem od podszewki. Na razie cwiczę jelq, jak nie będzie efektów zastanowię się co robić dalej. Póki co jestem singlem i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić, więc dam sobie czas do końcu roku.

 2. W sumie…nie wypadamy tak źle w tym rankingu. Pomimo tego, że w moim żyłach płynie polska krew, mógłbym utożsamić się z mieszkańcami Korei Południowej….c

  • Ja tak samo! A jakby tego było mało, jestem bardzo niskiego wzrostu – 170 cm w kapeluszu….. Koleżanki twierdzą, że jestem przystojny, ale co z tego skoro większość z nich jest wyższa ode mnie… No i do tego wszystkiego dochodzi kwestia wspomnianego penisa…. Oczywiście mogę wybronić się charakterem, no ale… Wiecie jak to jest. ;]

 3. Moim zdaniem rozmiar penisa ma ogromne znacznie, a Ci którzy uważają inaczej, zazwyczaj nie mają nic w gaciach. Taka prawda! Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego grube kobiety mówią, że liczy się charakter a nie wygląd… No właśnie… ;]

 4. Mnie tam szkoda czasu na ćwiczenia. Zresztą na forach piszą, ze nie działają. Kupiłem tabletki na powiększenie penisa i liczę, że dadzą jakieś efekty.

  • Zgadzam się z opiniami zamieszczonymi na forach. Ćwiczyłem przez trzy miesiące. Byłem w tym bardzo regularny. Po prostu szkoda było mi wydawać kase na tabletki itp. No ico? Nie osiągnąłem żadnych efektów. Straciłem tylko czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*