Johimbina- naturalne źródło testosteronu

Testosteron to bez wątpienia jeden z najważniejszych hormonów płciowych. Niezbędny do osiągnięcia oraz utrzymania erekcji. Najprościej mówiąc: determinuje życie seksualne. Aczkolwiek nie tylko.

 • kształtuje tembr głosu
 • warunkuje wzrost masy mięśniowej
 • stymuluje wzrost kości
 • odpowiada za wykształcenie drugorzędnych cech męskiego organizmu, np. charakterystyczny rozkład owsłosienia

Większości z nas zależy na tym, aby utrzymać optymalny poziom tego hormonu w swoim ciele. Nie zdając sobie sprawy z tego, że jego nadmiar może okazać się szkodliwy.

Nadmiar testosteronu

Nadmiar testosteronu zwiększa ryzyko zachorowania na takie choroby jak: prostata czy cukrzyca.

Prawidłowy poziom testosteronu

Poziom testosteronu można sprawdzić przy pomocy najprostszego badania krwi – odpłatnie (ok. 30 zł) lub nie. Wszystko zależy od tego czy posiadamy skierowanie. Objawy niedoboru tego hormonu są bardzo łatwe do rozpoznania. Pierwszym jest zmniejszona ochota na seks. W dalszej kolejności nerwowość, rozdrażnienie, problemy z koncentracją. Warto zaznaczyć, że wraz z wiekiem poziom testosteronu spada. Jest to proces nieunikniony, który ujawnia się m.in. pod postacią andropauzy. Mężczyźni dotknięci tą przypadłością próbują zrobić wszystko, aby wrócić do dawnej formy. Stosują różnego rodzaju terapie hormonalne – tabletki, zastrzyki. Lekarze przestrzegają przed tego typu metodami i zachęcają do wprowadzenia w życie bardziej naturalnych rozwiązań. Czy wymieniony nagłówku ekstrakt ziołowy spełnia ten wymóg? Sprawdźmy!

Johimbina

To popularny na całym na świecie afrodyzjak, który już od jakiegoś czasu przeżywa swoją drugą “młodość”. Jest o nim naprawdę głośno. Johimbina:

 • charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością w procesie lipolizy tłuszczy
 • podnosi libido i zwiększa potencję, wpływając tym samo pośrednio na poziom testosteronu.

Jej działanie medyczne stanowi konsekwencję blokowania pewnego rodzaju receptorów znajdujących się w naszym organizmie. Co przekłada się na zwiększenie wydzielania hormonów. Dodatkowo podnosi ciśnienie oraz rozszerza naczynia krwionośne, ułatwiając osiągnięcie erekcji. Wiele osób porównuje johimbinę do kofeiny, co moim zdaniem jest bardzo mylne.

Johimbina – skutki uboczne

Johimbina to bardzo silna substancja. Stosowana nieumiejętnie może przynieść więcej szkody niż pożytku.

 • drżenie mięśni
 • halucycnacje
 • podwyższone ciśnienie krwi
 • nadmierna potliwość
 • zawroty głowy

Johimbina – gdzie kupić i jak stosować?

Optymalna dawka johimbiny nie przekracza 0,2 mg na kilogram masy ciała. Oznacza to, że mężczyzna ważący 90 kilogramów powinien zatrzymać się na 18 mg omawianego dzisiaj alkaloidu.

Zakup dobrej jakości johimbiny to nie lada wyzywanie. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, a konkretnie w standaryzacji. Należy mieć na uwadze fakt, że  korzeń Johimby, to nie to samo co johimbina. Najlepsze rezultaty przyniosą preparaty oznaczone jako HCI. Kupicie je za pośrednictwem Internetu lub w sklepach ze zdrową żywnością.

Johimbina – środki ostrożności 

Zainteresowanie johimbiną znajduje odzwierciedlenie w wzmożonej produkcji suplementów z jej dodatkiem. Czarny rynek ma się świetnie. Na popularnych portalach aukcyjnych można znaleźć preparaty opatrzone napisem Yohimbe, które jednocześnie nie zawierają jej w składzie. Radzę zachować czujność.

Johimbina – czy warto?

Johimbina to środek godny zainteresowania. Aczkolwiek jego suplementacja wymaga konsultacji lekarskiej. Nie powinny go stosować osoby z chorą tarczycą, dwunastnicą, sercem czy wrzodami żołądka. Warto również wspomnieć o tym, że w trakcie kuracji johimbiną należy ograniczyć spożycie czerwonego mięsa, ryb, wina oraz czekolady. Są to bowiem produkty charakteryzujące się wysoką zawartością tyraminy, która wchodzi w konflikt z substancjami zasilającymi szeregi johambiny.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*