Mały penis oraz inne męskie kompleksy!

Tyle się mówi o kobiecych kompleksach, że panie chodzą się upiększać to tu to tam…. Że powiększają piersi, usta, odsysają tłuszcz. Tymczasem wciąż niewiele słychać o męskich przywarach. Czy panowie są tak naprawdę idealni? Nic bardziej mylnego. Samiec alfa po prostu o nich nie rozmawia. Czasami coś tam napomknie kumplom przy piwie. Aczkolwiek stara się tego nie robić tego zbyt często – burzy to bowiem pewien stereotyp – stereotyp prawdziwego faceta! Twardziela bez kompleksów i wad!

Wygląd

Panowie przejmują się swoim wyglądem równie mocno co kobiety. Stresuje ich widok umięśnionej klaty Lewandowskiego i zaczepny uśmiech George’a  Clooneya. W głębi duszy, każdy z nas chciałby mieć takie atuty.  Tymczasem musimy zmagać się z:

  • piwnym brzuchem – piwny brzuch to efekt niezdrowej diety i dużej ilości alkoholu. Ciężko nam odmówić ulubionego hamburgera i browarka co wieczór. Dodajmy do tego brak ruchu – wrażenie ciąży murowane. Oczywiście jesteśmy tego świadomi, a jednocześnie nic z tym nie robimy – sześciopak pozostaje w dalszym ciągu w sferze marzeń.
  • zakolami – o ile siwizna potrafi nadać charakteru, tak łysienie jest prawdziwą katastrofą dla wielu mężczyzn. Najbardziej denerwującym aspektem tej sytuacji jest fakt, że nie możemy na nią wpłynąć! Owszem, drogerie oferują różne szampony i odżywki dla mężczyzn, ale czy one naprawdę działają?
  • małym penisem – każdy mężczyzna marzy o tym, aby być jak najlepszym kochankiem. Niestety mały penis może w znaczący sposób utrudnić realizację tego pragnienia..
  • niskim wzrostem – kobieta może założyć szpilki, a mężczyzna? A mężczyzna może jedynie zaakceptować swój niski wzrost i znosić kąśliwe uwagi kierowane w jego stronę.
  • dużym nosem i odstającymi uszami – to dwa największe mankamenty okolic naszej twarzy. W przeciwieństwie do kobiet nie przejmujemy się pierwszymi zmarszczkami oraz tym, czy nasza “buzia” wygląda ładnie. Martwią nas nasze “radary” i “klamka od zakrystii”.

Wygląd to nie wszystko – niskie zarobki frustrują facetów! 

Tradycja głosi, że prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna… A co powinien zrobić zanim do tego dojdzie? Powinien na to wszystko zarobić! W naszym kraju utarło się przekonanie, że mężczyzna musi zarabiać więcej od partnerki. Jednak w dobie samowystarczalnych kobiet różnie to bywa.. Większość panów mierzy poczucie własnej wartości grubością portfela… Co można zrobić w tej sytuacji? Zmienić pracę, podjąć dodatkową, rozkręcić własny interes lub po prostu zaakceptować ten stan.

Gadżety

Kobiety lubią wydawać pieniądze na ciuchy i kosmetyki, a mężczyźni na gadżety! Telefon, konsola, telewizor, kino domowe, szybkie auto, dron czy markowy zegarek – tak wyglądają męskie słabości. Sprawdzamy parametry, porównujemy się z kumplami i dostajemy furii wówczas, gdy którykolwiek z nich posiada lepszą czy droższą wersję danego sprzętu.

Skąd się biorą kompleksy?

Prawda jest taka, że to my sami kreujemy kompleksy. W każdym społeczeństwie istnieje jakiś ideał piękna, do którego wszyscy dążą. Współczesność wywiera na nas pewnego rodzaju presję.. Z kolei my możemy się jej podporządkować lub nie. Każdy człowiek posiada wolną wolę i sam powinien decydować o swoim życiu. Czasem nie warto dążyć do perfekcji. Polubienie się, zaakceptowanie swoich wad może dać większą radość i satysfakcję niż ciągła gonitwa za tym co nieosiągalne.

 

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*