Mężczyzna idealny – sprawdź czy spełniasz normy!

Przyjęło się mówić, że ideały nie istnieją. Aczkolwiek patrząc na zdjęcie Mirandy Kerr, dostrzegam w tym powiedzeniu wiele nieprawidłowości. Pewnie takie same odczucia ma moja partnerka. Z tą małą różnicą, że ona spogląda na Ryana Goslinga – aktora, o którym marzy większość kobiet na całym świecie. Czy ja wiem? Twarz jakaś taka dziwna – ni trójkątna, ni kwadratowa. No dobra, przemawia przeze mnie zazdrość. No ale sam powiedz, chciałbyś wyglądać tak jak on? Już widzę te tabuny przetaczające się przez moje łóżko. À propos, jak myślisz? Kobiety wolą maczo czy spokojnych? W jaki sposób można im zaimponować? Co jest ważniejsze? Muskuły czy charakter? W dzisiejszym wpisie spróbuję stworzyć rysopis mężczyzny idealnego.

Mężczyzna idealny – wygląd 

O tym, że kobiety to skomplikowane istoty wie chyba każdy – nawet najbardziej zainteresowane. Niniejszy akapit upewnił mnie w tym, że to najprawdziwsza prawda. My faceci, jesteśmy prości w obsłudze – 90-60-90 – tak wygląda ideał. Coś poza tym? Dobra kochanka i kucharka.  Z kolei one- wymyślają, wydziwiają, wybrzydzają – nic dziwnego, że w Polsce jest coraz więcej starych panien. Szczerze mówiąc, nie wiem czy tym wymaganiom sprosta wspomniany Rayan Gosling – wszystko wskazuje na to, że Evy Mendes mocno zaniżyła poprzeczkę. *

*właśnie przeczytałem, że się rozstali – to wyjaśnia sytuację 

Kobiety pociągają niebieskoocy. Aczkolwiek ważniejsze od barwy tęczówki jest samo spojrzenie. Twierdzą, że mężczyzna powinien mieć to coś, tę iskierkę – hm… Zostawię to bez komentarza. Aczkolwiek puszczanie tzw. oczka nie wchodzi w grę. To przeżytek, lamustwo! Zostając w okolicy twarzy – równie ważne są usta. Najlepiej gdyby byłe pełne, różowo-czerwone, mocno zarysowane. Takie wargi są gwarantem długich i namiętnych pocałunków. Zarost – zdania są podzielone. Choć modny – nie brakuje jego przeciwniczek. Gros kobiet klasyfikuje go do kategorii “zbędny”. Panie uważają, że jest szorstki i drapie. Co nie zmienia faktu, że amatorek wciąż przybywa. Ich zdaniem:

 • facet o delikatnych rysach twarzy, bez zarostu nie nadaje się do niczego – ani do życia, ani na jedną noc
 • delikatne owłosienie jest jak najbardziej pożądane – cechuje idealnego kochanka
 • broda świadczy o dominacji i sile, jest gwarantem bezpieczeństwa.

Dłonie – czyste i zadbane. Brud za paznokciami nie wchodzi w grę – powoduje odruch wymiotny! Jesteś mechanikiem? Pasta BHP to Twój must have. A co z fryzurą? Bo jakoś mi umknęła. Panie podobnie jak i my panowie mają swoje preferencje. W ich opinii,  szatyni są męscy i zdecydowani. Dlaczego? Odpowiedzi na to pytanie udzieli nauka. Badacze odkryli, że odpowiedzialna za ciemne owłosienie melanina idzie w parze z wysokim poziomem testosteronu. Z tego względu, kobiety mają większą słabość do brunetów. Spokojnie, blondyni czy rudzielce też mają szanse! Kolor to kwestia drugorzędna, pierwsze skrzypce gra fryzura. Z najnowszych badań sondażowych wynika, że panie nie lubią długich włosów. Kok, kitka, warkocz – twierdzą, że tego typu upięcia są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla nich! Jeśli patrząc w lustro, widzisz tarzana – koniecznie umów się do fryzjera. Zetnij się na krótko lub po prostu na zero – wbrew powszechnie panującej opinii, panie lubią łysinę – zdecydowanie bardziej niż zakola czy lotnisko z tyłu głowy! Nie wiem jak Ty, ale ja jestem tego samego zdania!
Wzrost – nie od dziś wiadomo, że kobiety lubią wysokich mężczyzn – przy takich czują się bezpiecznie. Ile powinien mierzyć facet idealny? 183 centymetry.

Mężczyzna idealny – proporcje

Jedne lubią mężczyzn z brzuszkiem, drugie z kaloryferem. Kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Liczą się proporcje. Mięśniak z nogami bociana nie wchodzi w grę.

Mężczyzna idealny – charakter

Poczucie humoru, dystans do siebie – to dwie najczęściej wymieniane cechy. To właśnie dzięki nim możesz zdobyć nawet najbardziej niedostępną kobietę. Pamiętaj o jednym! Puste, prostackie, a co gorsza zboczone żarty nie wchodzą w grę – nie jesteśmy w podstawówce. Tak czytam i czytam wyniki najnowszych badań i muszę Wam powiedzieć, że mamy naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Oczekiwania względem naszego charakteru są naprawdę wysokie.

 • opiekuńczy
 • troskliwy
 • zaradny
 • zdecydowany
 • stanowczy
 • zaangażowany
 • odpowiedzialny
 • pewny siebie

a jednocześnie czuły i romantyczny? Tja…

Mężczyzna idealny – zaradność

Jesteś zadbany, przystojny, dowcipny i inteligentny – a ciągle szukasz tej jedynej? Wygląd i poczucie humoru to nie wszystko. Kobiety szukają mężczyzn zaradnych – do tańca i do różańca. Impreza? Pewnie – idziemy! Zepsuty kran? Daj mi chwilę, zaraz go naprawię! Praca? Jestem w stanie utrzymać naszą dwójkę, trójkę czy piątkę lub dołożyć wszelkich starań, aby tak było. Zaradność życiowa to wysoce pożądana cecha, daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa.

Mężczyzna idealny – łóżko

Proszę Cię o jedno – nie zachowuj się jak napalony gówniarz, nastolatek przed pierwszym razem. Bądź czuły, cierpliwy i namiętny. Kobieta to naprawdę skomplikowana istota – nie zawsze ma chęć i ochotę. Nie naciskaj – słuchaj. Postaw na szczerą rozmowę.

Mężczyzna idealny – penis

Jak wygląda idealny penis? Pytanie, które nurtuje nie tylko nas Polaków, ale również mężczyzn z całego świata – w tym badaczy. Brytyjscy naukowcy postanowili wziąć sprawę w swoje ręce.  Zainicjowali eksperyment – 2121 osób w wieku 18-75 lat opowiedziało o swoich preferencjach względem rozmiaru członka. Zdaniem kobiet idealny penis mierzy 17,3 cm.

Mężczyzna idealny – niezawodność

Nie chodzi o to abyś stał się pantoflarzem. Pędził na każde skinienie, a po prostu oto aby Twoja kobieta mogła na Ciebie liczyć.

Mężczyzna idealny – podsumowanie

Aby rozkochać w sobie kobietę, wystarczy być: przyjacielem, kochankiem, malarzem, kucharzem, mechanikiem, hydraulikiem, stolarzem, sprzątaczem, psychologiem, stolarzem, architektem, seksuologiem,  powiernikiem, stylistą w jednym! Spokojnie – to dopiero początek! Inteligentny, sympatyczny, z poczuciem humoru, otwarty, spontaniczny, opiekuńczy, szarmancki, romantyczny a jednocześnie władczy, ciepły – ale nie jak kluchy, wierny i stały w uczuciach. O czym musisz jeszcze pamiętać? Nie możesz ograniczać swojej kobiety! Wiedzieć kiedy ma urodziny, imieniny, wizytę u lekarza. Znać imię jej najlepszej przyjaciółki – dobrze by było gdybyś ją polubił!

Mężczyzna idealny – z przymrożeniem oka

Wcale nie musisz być przystojny, dowcipny i zaradny aby znaleźć miłość swojego życia. Prawdziwa kobieta nie poślubi perfekcjonisty – a interesującego mężczyznę. Emocje w związku jest w stanie zagwarantować tylko i wyłącznie zadziorny facet, a nie idealny do bólu nudziarz!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*