Oczyszczanie wątroby

watriobaWątroba to jeden z najważniejszych organów ludzkich. Biorąc pod uwagę współczesne czasy, gdzie bardzo często od najmłodszych lat jest zmuszana do wytężonej pracy, można rzec, że najważniejszy. Bardzo istotne jest to, żebyśmy sobie uświadomili jak ważnym narządem jest wątroba. Uznaje się, że wątroba to laboratorium bez którego nie bylibyśmy w stanie prawidłowo funkcjonować, a nawet żyć. Wątroba pełni cztery podstawowe funkcje: wydzielniczą, detoksykacyjną, magazynującą oraz metaboliczną. Wątroba reguluje większość stanów chemicznych we krwi i wydala produkt o nazwie żółć, która pomaga rozkładać tłuszcze, przygotowując je do dalszego trawienia i wchłaniania. Wątroba usuwa toksyny z organizmu. To właśnie do niej trafiają substancje chemiczne pochodzące z przetwarzanych pokarmów, alkoholu, leków czy nawet kosmetyków.
Jak widać to właśnie od wątroby (jej stanu zdrowia) zależy prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Aby prawidłowo funkcjonowała musimy dbać o to co jemy i pijemy. Niestety w dzisiejszych czasach wiele osób o tym zapomina… Pomimo tego, że od paru lat panuje moda na zdrowe odżywianie i tzw. slow food to 61% mężczyzn oraz 50% kobiet w Polsce cierpi na otyłość i nadwagę. Źle traktowana wątroba pomimo swoich zdolności regeneracyjnych, po wielu latach może powiedzieć po prostu: „dość”. Odczuwać to możemy w różny sposób: biegunki, zaparcia, powstawanie stanów zapalnych na skórze (pojawiają się pokrzywki, wysypki itp.). Na szczęście możemy tego uniknąć i po prostu zacząć o siebie dbać. Istnieje wiele metod oczyszczania wątroby. Osobiście przetestowałam dwie z nich, a konkretnie była to metoda dr Jadwigi Góreckiej oraz metoda dr Huldy Clark.

Jak wyglądała kuracja?

oliwa
Metoda dr Jadwigi Góreckiej to kuracja oczyszczająca dzięki której pozbędziesz się złogów i toksyn zatruwających organizm. Do kuracji potrzebujemy:
Sok z połowy cytryny

2 łyżki oliwy
2 łyżeczki „Cholesolu”
30 kropli „Solarenu”
1/2 szklanki gorącej wody

Powyżej wymienione składniki należy wymieszać i pić co drugi dzień rano na czczo przez okres 2-3 miesięcy. Za nim zaczniemy pić miksturę musimy przejść przez serię lewatyw. Przez pierwszy tydzień wykonujemy je codziennie, w drugim co drugi dzień, w trzecim co trzeci dzień, w czwartym jeden raz. Niestety ja polegałam już w pierwszym tygodniu… Nie byłem wstanie samodzielnie wykonać sobie lewatywy… A nie było mnie stać na hydrokolonoterapię… jeden zabieg kosztuje ponad 100 zł. Po pierwszej porażce, zrobiłem drugie podejście. Tym razem zdecydowałem się na metodę dr Huldy Clark. Potrzebujemy do niej: 250 ml oliwy z oliwek, soku z 2 grejpfrutów, 750 ml przegotowanej wody, 4 czubatych łyżek soli gorzkiej „Epsom”. Dzień przed kuracją oczyszczamy jelita (ja wypiłem herbatkę z liściem senesu) i przechodzimy na dietę warzywno-owocową. W pierwszym dniu kuracji od godziny 14 nic już nie jemy. Rozpuszczamy sól w wodzie i wstawiamy do lodówki. O godz. 18 wypijamy 3/4 szklanki roztworu; o 20 kolejną porcję. O godz. 22 na stojąco wypijamy mieszaninę 125 ml oliwy oraz soku z 1 grejpfruta i kładziemy się spać (w bezruchu; można już poczuć pracę jelit). W drugim dniu kuracji po przebudzeniu się (nie przed godz. 6 rano) wypijamy kolejną porcję roztworu soli, a dwie godziny później oliwę z sokiem. Oczyszczająca biegunka powinna zacząć się już rano.

Kuracja okazała się skuteczna i nie miałem problemu z przestrzeganiem jej zasad, ale biegunka po drugim dniu oczyszczania trwała tydzień! Był to tydzień wyjęty z życiorysu… Podsumowując moje oczyszczanie skończyło się odwodnieniem i trzydniowym pobytem w szpitalu….
Po takim incydencie nie chciałem już więcej eksperymentować… Postanowiłem oczyścić wątrobę poprzez dietę. Na jednym z portali internetowych znalazłam listę produktów wspomagających oczyszczanie wątroby:
– fasola
– soczewica
– awokado
– całe owoce
– orzechy i nasiona
– brązowy ryż, ziarna bez glutenu
– herbata zielona
– woda kokosowa

Woda kokosowa – co to takiego?

kokos
Prawie wszystkie produkty z listy były mi znane, wyjątek stanowiła woda kokosowa…. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałem… O mleczku i oleju kokosowym, owszem… ale o wodzie nigdy. Poczytałem o niej trochę w Internecie i byłem w wielkim szoku!!
Woda kokosowa ma niemal identyczny skład jak osocze ludzkiej krwi. Jest niezwykle bogata w życiodajne pierwiastki i minerały – zawiera np. więcej elektrolitów niż większość napojów produkowanych dla sportowców. Znajdziemy w niej też magnez, wapń i fosfor. To także bardzo bogate źródło potasu – 100 ml napoju ma go więcej niż dwa banany. To także prawdziwy skarbiec witamin z grupy B – B1, B2, B3, B5 i B6. W wodzie kokosowej znajduje się też dużo witaminy C.

Przecież to jest jakiś cud natury! Musiałem ją kupić!

Tak jak powiedziałam, tak też zrobiłem. Niestety przeżyłem wielkie rozczarowanie… a mianowicie woda kokosowa w smaku jest okropna 🙁 zupełnie nie przypomina kokosa… raczej jakieś ohydny proszek do rozpuszczania w wodzie… Nie chciałam rezygnować z picia wody kokosowej, ze względu na jej uzdrawiające właściwości… Na szczęście znalazłem na to sposób – wodę kokosową w tabletkach, a dokładniej Cococin Freeze Dried Coconut Water. Cococin Freeze Dried Coconut Water gwarantuje dogłębną detoksykację organizmu, pozwalając pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii, oprócz tego kapsułki mają takie same właściwości, jak woda kokosowa w swojej pierwotnej formie. cococin_freeze_dried_coconut_water-300x300

Czego chcieć więcej?
Pierwsze pozytywne efekty zauważyłem już po miesiącu. Moja skóra stała się gładka i promienna, a nieestetyczne plamy i wypryski po prostu zniknęły. Zwiększyła się moja odporność – ani razu w okresie jesienno-zimowym nie byłem chora. Oprócz tego pozbyłem się silnych bóli stawów dłoni, uciążliwych bóli głowy oraz kręgosłupa – nie biorę żadnych tabletek przeciwbólowych. Fantastyczne uczucie mieć więcej energii, a przede wszystkim mieć lepsze samopoczucie! Z Cococin Freeze Dried Coconut Water „wyrzuciłem z siebie toksyny” i zacząłem nowe, lepsze, a przede wszystkim zdrowsze życie z moją zregenerowana wątrobą!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*