Potencja temat tabu?

 

Potencja to bardzo trudny temat. Z reguły uważa się go za wstydliwy, i choć mówi się o niej coraz więcej, to wydaje się, że jeszcze dużo więcej się milczy. Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego jak tak zwany „mechanizm” męski, że jest tak prosty i nieskomplikowany. Czy jednak tak jest naprawdę? Otóż jak się zastanowić bardzo dokładnie, to nagle stwierdza się, że niestety nie jest to takie proste jakby mogło się wydawać. Jakby jeszcze się bardziej wgłębić w temat okazuje się, iż jest on naprawdę bardzo skomplikowany.

 

Przyczyny braku potencji

Problemy z potencją wg szacunku ma ponad dwa i pół miliona mężczyzn. Szacunek dotyczy tych w pewnym sensie zdiagnozowanych. Problem tego typu dotyczy zarówno mężczyzn stosunkowo młodych jak i starszych – po 40 roku życia. U tych młodszych szacuje się, że przyczyna braku wzwodu może mieć podłoże psychogenne. U starszych natomiast brak potencji mogą powodować różnego rodzaju choroby cywilizacyjne, stres, zawrotne tempo życia, brak aktywności fizycznej lub anomalie w budowie ciał jamistych i naczyń penisa. Nie bez znaczenia jest także to co jemy, czyli nasza dieta. Czasami może być spowodowana ubocznymi skutkami operacji prostaty. Jak widać brak potencji jest złożonym problemem.

 

Domowe i medyczne sposoby „leczenia”            

Jeżeli problemy z potencją są stosunkowo niewielkie to można się pokusić o tzw. domowe sposoby radzenia z występującym problemem. Można się wspomagać witaminą E – czyli jeść ziarna słonecznika, migdały. Zamiast soli stosować przyprawy takie jak imbir, gałka muszkatałowa, jeść produkty zawierające proteiny, tłuste ryby, owoce morza. Zadbać o sprawność fizyczną. Uprawiać sporty, które poprawią sprawność działania serca i naczyń krwionośnych pośrednio odpowiedzialnych za potencję.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*