Poznaj prawdę na temat męskiej seksualności!

Przyjęło się mówić, że mężczyzna ma zawsze ochotę na seks a kobieta szuka wymówek.

 • Chcę odpocząć
 • Boli mnie głowa
 • Mam okres
 • Muszę wstać rano do pracy
 • Leci mój ulubiony serial

Jestem przekonany, że te słowa nieraz padły z ust Twojej partnerki. Z najnowszych badań wynika, że co piąta kobieta ucieka się do tego typu praktyk. Słysząc takie słowa, mężczyzna zazwyczaj nie czuje się dotknięty. Powiedzmy, że jest do tego przyzwyczajony. 😉 A gdyby tak zamienić się rolami?

Kiedy mężczyzna zaczyna unikać seksu, 

kobieta czuje się upokorzona i nietrakcyjna. Wpada w panikę i niepokój. Węszy zdradę. Czy słusznie? Oczywiście, że nie! Wbrew powszechnie panującej opinii, mężczyzna nie jest maszyną do uprawiania seksu. Jego libido bywa bardzo kapryśne.

Seks okiem mężczyzny 

Mężczyźni wykazują całkowicie odmienne podejście do seksu niż kobiety. U większości z nas, sytuacja jest banalnie prosta. Fajna, atrakcyjna babka – dlaczego nie spróbować? Stosunek traktujemy często bardzo instrumentalnie. Po prostu, ma on na celu zaspokojenie naszych potrzeb. Tymczasem panie myślą o seksie jako porozumieniu dusz, relacji z drugim człowiekiem. Jest dla nich dopełnieniem związku świadczącym o bezgranicznej akceptacji oraz zaufaniu.

Na rozwój seksualności wpływa wiele czynników. Chociażby od norm obyczajowych, które obowiązują w naszym środowisku. Utożsamianie seksu z tzw. obowiązkiem małżeńskim czy postrzeganie go przez pryzmat religii – czystość aż do ślubu. Osoba wychowana w domu, w którym seks był tematem tabu często ma opory przed rozpoczęciem współżycia.

Czysta fizjologia 

Mam nadzieję, że ten akapit nie urazi żadnej kobiety. Prawda jest taka, że Wy możecie uprawiać seks wbrew własnej woli. Tymczasem u nas sprawa wygląda nieco inaczej. Bez odpowiedniego bodźca nie ma reakcji – wzwodu, a tym samym erekcji. Czysta fizjologia.

Dlaczego mężczyzna nie ma ochoty na seks? 

 • Tak jak już zdążyłem wspomnieć, wygląd zewnętrzny ma dla nas ogromne znaczenie. Cóż mogę napisać – każdy facet to wzrokowiec. Jeśli kobieta nas nie pociąga, nici z seksu.
 • Bywa również i tak, że odrzuca nas kobiecy charakter. Jeśli partnerka jest zrzędliwa, marudna i ciągle się czegoś czepia, odechciewa się nam nawet seksu.
 • Nie bez znaczenia są również relacje partnerskie. Poważna kłótnia czy zdrada potrafią w znaczący sposób wpłynąć na jakoś naszego życia seksualnego.
 • W niektórych przypadkach, zaburzenia sfery seksualnej są objawem poważnej choroby. Chociażby cukrzycy.
 • Warto również wspomnieć o tym, że niektóre leki mogą w skuteczny sposób obniżać libido. Przykładem są popularne antydepresanty.
 • Codzienność wygląda jak wygląda. Praca, domowe obowiązki, zobowiązania finansowe, a na czele tej piramidy stres który jest zabójczy dla naszego libido!
 • Istnieje wiele sposobów na to, aby zaimponować kobiecie. Jednym z nich jest bez wątpienia seks. Każdy z nas chciałby zapewnić swoje partnerce długie i silne orgazmy. A w życiu bywa różnie. Na drodze do osiągnięcia celu może stanąć impotencja. Lęk przed niemożnością osiągnięcia wzwodu potrafi wykluczyć nas z gry.
 • W dzisiejszych czasach wszystko kręci się wokół wyglądu. Kobiety chcą wyglądać jak Ewa Chodakowska, a mężczyźni jak Robert Lewandowski. Wypracowanie takiej sylwetki wymaga czasu i zaangażowania. Wyczerpujące treningi oraz ścisła dieta mają wiele wspólnego z niskim libido.

Dlaczego mężczyzna nie ma ochoty na seks? Badania

Eksperyment przeprowadzony z inicjatywy Medicine & Science in Sport & Exercise  są doskonałym podsumowaniem tego, co zdążyłem już napisać. Do udziału w nim zaproszono ponad 1000 mężczyzn, którym zadano pytania dotyczące satysfakcji seksualnej.

 • 16% odmawia seksu, bo zamiast niego woli oddać się swojej pasji
 • 32% unika seksu z powodu problemów finansowych lub tych w pracy
 • 44% woli obejrzeć film porno

Dlaczego mężczyzna nie ma ochoty na seks? Podsumowanie 

Czy mężczyzna zawsze ma ochotę na seks? Generalnie tak. Wyjątkiem są sytuacje, w których jest przemęczony, przepracowany, zestresowany lub chory. 😉

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*