Zaburzenia erekcji mogą świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych!

Zaburzenia erekcji dotyczą coraz większej liczby Polaków. Szacuje się, że z tym problemem zmaga się ponad 1,5 mln mężczyzn! Jeszcze kilkadziesiąt lat temu występowanie tej przypadłości utożsamiano tylko z czynnikami psychosomatycznymi. Dzisiaj jest zupełnie inaczej – pierwsze skrzypce grają przyczyny organiczne.

Wykaz chorób, które mogą powodować zaburzenia erekcji:

  • Choroba wieńcowa serca – pojęcie to jest utożsamiane z różnymi schorzeniami kardiologicznymi, do których dochodzi zazwyczaj w wyniku zwężenia naczyń krwionośnych – nie tylko tych oplatających serce, ale również inne narządy wewnętrzne – w tym również penisa. Fakt ten ma bezpośredni wpływ na występowanie problemów ze wzwodem.
  • Nadciśnienie – prowadzi do drastycznych zmian w naczyniach krwionośnych całego organizmu. Oczywiście z uwzględnieniem członka. Stwardniałe oraz zwężone naczynia nie mogą rozszerzyć się pod siłą nacisku krwi napływającej do penisa. Zaczynają tracić elastyczność, co skutkuje brakiem erekcji.
  • Miażdżyca – po raz kolejny mamy do czynienia z niewłaściwą budową naczyń krwionośnych. Problem polega na tym, że po ich wewnętrznej stronie tworzą się tzw. blaszki miażdżycowe, które zwężają światło przepływu krwi. Do penisa docierają śladowe ilości czerwonego płynu – osiągnięcie satysfakcjonującej erekcji jest niemożliwe.
  • Hiperlipidemia – to tak naprawdę podwyższony poziom cholesterolu we krwi. Podobnie, jak miażdżyca może doprowadzić do zatkania tętnic oraz utrudnionego przepływu krwi.
  • Cukrzyca – w znaczącym stopniu zwiększa ryzyko impotencji – i to trzykrotnie!!! Pojawia się ona u ponad 70% pacjentów! Bardzo często zdarza się również tak, że to zaburzenia erekcji są pierwszym objawem tej choroby. Kłopoty intymne mężczyzn zmagających się z tą przypadłością wynikają w głównej mierze ze zmian, które dokonują się zarówno we włóknach nerwowych, jak i naczyniach odpowiedzialnych za występowanie wzwodu.
  • Zaburzenia pracy tarczycy – hormony tarczycy są ściśle powiązane z męskim układem płciowym. Wówczas, gdy ich stężenie odbiega od normy może dojść do problemów z erekcją.
  • Schorzenia neurologiczne – zaburzają prawidłową pracę układu nerwowego, bez którego osiągnięcie erekcji jest niemożliwe. Aby doszło do wzwodu potrzebny jest impuls – podniecenie, wówczas gdy przepływ impulsów nerwowych jest uszkodzony, przekazanie tej informacji do męskiego układu płciowego staje się niemożliwe!

Zaburzenia erekcji są objawem

Jak widać, zaburzenia erekcji mogą być objawem wielu poważnych chorób! Dlatego warto przełamać wstyd i udać się do lekarza. Podjęcie takiej decyzji może zaoszczędzić nam bardzo wielu kłopotów, a nawet ocalić życie!  Znaczna część wyżej wymienionych schorzeń jest uleczalna!!! Odpowiednio dobrane leki są w stanie przynieść poprawę w bardzo krótkim czasie.

6 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*